Fakulta matematiky, fyziky
a informatiky
Univerzita Komenského v Bratislave

Ako sa k nám dostanete

Mestská hromadná doprava

Najbližšia zastávka MHD je zastávka Botanická záhrada, ktorú obsluhujú električky 4, 9 a autobusy 28, 29, 32. Zo zastávky uvidíte budovy fakúlt UK na kopci. Prejdite cez nadchod a pokračujte po ceste smerom hore pomedzi Prírodovedeckú fakultu UK a Vedecký park UK, až kým sa nedostanete ku vchodu na fakultu.

Z Bratislavskej Hlavnej stanice použite autobus č. 32 na zastávku Botanická záhrada.

Z autobusovej stanice Mlynské nivy použite autobus č. 70 na zastávku Most SNP (konečná stanica) a prestúpte na autobus č. 29 smer Devín alebo električku č. 4 smer Dúbravka. Vystúpte na zastávke Botanická záhrada.

Zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka (niektoré vlaky z Viedne)  použite autobus č. 91 alebo 191 na zastávku Most SNP (konečná stanica) a prestúpte na autobus č. 29 smer Devín alebo električku č. 4 smer Dúbravka. Vystúpte na zastávke Botanická záhrada. Alternatívne použite autobus č. 93 alebo 94, vystúpte na zastávke Zochova, prejdite na zastávku električiek Kapucínska a použite električku 9 smer Karlova ves. Vystúpte na zastávke Botanická záhrada.

letiska Bratislava použite autobus č. 61 na zastávku Hlavná stanica, kde prestúpite na autobus č. 32. Vystúpte na zastávke Botanická záhrada.

Pred nástupom do autobusu alebo električky je potrebné zakúpiť si lístok v automate alebo v novinovom stánku. Lístok je potrebné označiť po nástupe vozidla v označovacom stroji.

Autom

Zo smeru Viedeň, Budapešť a Žilina použite diaľnicu D2 smerom na Brno. Pred tunelom Sitina použite výjazd Bratislava-Mlynská dolina a pokračujte smerom na Patrónku. Na semafore odbočte doľava na nadjazd nad diaľnicou, za nadjazdom odbočte doľava, po pár metroch prudkým svahom doprava.

Zo smeru Brno použite diaľnicu D2. Za tunelom Sitina použite výjazd Bratislava-Mlynská dolina. Na semafore pokračujte priamo smer Centrum, po pár metroch odbočte doprava prudkým svahom hore.

Pokračujte až kým na ľavej strane neminiete budovu Vedeckého parku UK, na križovatke pokračujte rovno na parkovisko pred pavilónom F1 (po pravej strane) alebo doprava na parkovisko pred pavilónom M (po ľavej strane pri soche Keplera).

Najbližšia adresa vyhľadateľná v GPS je Ilkovičova 6, Bratislava.

Lietadlom

Letisko Bratislava (BTS) obsluhuje hlavne nízkonákladový prepravca Ryanair z viacerých európskych destinácií. Okrem toho, České aerolínie prevádzkujú spojenie z Prahy. Najbližšie letisko obsluhované mnohými leteckými spoločnosťami vrátane interkontinentálnych letov je letisko Viedeň (VIE), vzdialené cca 1 hodinu od Bratislavy.

Z letiska Viedeň sa do Bratislavy dostanete autobusovým spojením cca 2 krát za hodinu. Prepravca Slovak Lines premáva na Autobusovú stanicu Mlynské nivy, FlixBus a RegioJet premávajú na zastávku Most SNP. Lístky je možné zakúpiť si v príletovej hale alebo priamo u vodiča.