SVETOVÝ POHÁR v Headise pod záštitou FMFI UK

V priestoroch FMFI UK sa uskutoční 2.11.2018 unikátny projekt v novom športe Headis. Svetová federácia Headis rozhodla, že jeden turnaj svetového pohára v sezóne 2018 sa odohrá na Slovensku v Bratislave.

29. 10. 2018 21.12 hod.
Od: Martin Dovičák

Dôvodov je viacero. Slovensko sa v priebehu krátkej doby v rámci Európy prepracovalo medzi najlepšie krajiny v Headise, čo sa potvrdilo vynikajúcim umiestnením na ME 2017 v nemeckej Kostnici, kde náš študent  Denis Kurek obsadil 4.miesto. Naši študenti sa tiež pravidelne zúčastňujú turnajov svetového pohára a aj tam vykazujú výborné výkony. Svetový pohár sa uskutoční v telocvični Katedry telesnej výchovy a športu, pod záštitou Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského.

Svetového pohára sa zúčastní prakticky kompletná svetová špička Headisu ako v kategórii mužov, tak aj žien. Do Bratislavy prídu hráči zo 14 krajín sveta, otáznik visí nad hráčmi z Japonska a Austrálie.

V sobotu 3.11. sa potom v rámci tohto unikátneho projektu uskutočnia ME v Brne, kam sa všetci hráči presunú, aby mohli povzbudzovať svojich reprezentantov, ktorí budú bojovať o medaily.

Týmto projektom tiež prispievame k oslavám 100.výročia vzniku Československa, čo bol taktiež jeden z dôvodov udelenia usporiadania práve Českej a Slovenskej republike.

Hlavným usporiadateľom je svetová federácia Headis v spolupráci s Headis CZ a SK.

Čo je to HEADIS?

Všetky informácie o tomto športe nájdete na: www.naheadis.sk, alebo na  facebooku

Informácie o svetovom pohári nájdete aj na stránke: https://headis.com/de/

Promo video s AS Trenčín