SVETOVÝ POHÁR v Headise pod záštitou FMFI UK

V novembri 2018 sa priestoroch FMFI UK uskutoční unikátny projekt v novom športe Headis.

18. 01. 2018 00.00 hod.
Od: Martin Dovičák

Svetová federácia Headis rozhodla, že jeden turnaj svetového pohára v sezóne 2018 sa odohrá 2.11.2018 na Slovensku v Bratislave.

Dôvodov je viacero. Slovensko sa vpriebehu krátkej doby v rámci Európy prepracovalo medzi najlepšie krajiny v Headise, čo sa potvrdilo vynikajúcim umiestnením na ME 2017 v nemeckej Kostnici, kde náš študent  Denis Kurek obsadil 4.miesto. Naši študenti sa tiež pravidelne zúčastňujú turnajov svetového pohára a aj tam vykazujú výborné výkony. Svetový pohár sa uskutoční v telocvični Katedry telesnej výchovy a športu, pod záštitou Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského.

Svetového pohára sa zúčastní prakticky kompletná svetová špička Headisu ako v kategórii mužov, tak aj žien. Do Bratislavy prídu hráči zo 14 krajín sveta, otáznik visí nad hráčmi z Japonska a Austrálie.

V sobotu 3.11. sa potom v rámci tohto unikátneho projektu uskutočnia ME v Brne, kam sa všetci hráči presunú, aby mohli povzbudzovať svojich reprezentantov, ktorí budú bojovať omedaily.

Týmto projektom tiež prispievame k oslavám 100.výročia vzniku Československa, čo bol taktiež jeden zdôvodov udelenia usporiadania práve Českej a Slovenskej republike.

Hlavným usporiadateľom je svetová federácia Headis v spolupráci s Headis CZ a SK.