Girl’s Day 2019 na FMFI UK (25.4.2019)

Girl’s Day, celosvetový deň žien v IT je opäť tu !

06. 03. 2019 15.12 hod.
Od: Soňa Gažáková

Každoročne sa koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI.
Jeho šiesty ročník sa uskutoční 25. apríla 2019 vďaka organizácii Aj Ty v IT.

Po celom Slovensku sa odohrávali rôzne akcie pre stredoškoláčky vo firmách, na univerzitách a v rôzných inštitúciach. Celý program bude zameraný na zatraktívnenie štúdia IT, samotného povolania a možností uplatnenia pre dievčatá.

Program:

začiatokkoniecNázov/abstraktosoba
9:009:30Úvod, privítanie...
Poskytneme Vám základné informácie o možnostiach štúdia či mimoškolského vyžitia na Fakulte.
RNDr. Kristína Rostás, PhD.
prodekanka FMFI UK pre bakalárske a magisterské štúdium
9:3010:15Dokážeme čítať ľudské myšlienky?
Elektrickú aktivitu mozgu je možné merať pomocou elektród priložených k povrchu hlavy. Vieme z nameraných signálov dešifrovať, "čo má meraná osoba v hlave"? Dokážeme prečítať jej myšlienky? Nie len takýmto otázkam sa venujeme v Centre pre kognitívnu vedu na Katedre aplikovanej informatiky FMFI UK. V krátkej prednáške sa ich pokúsime zodpovedať.
RNDr. Barbora Cimrová, PhD.
10:1511:00"Bioinformatika: Čo máme zapísané v génoch?"
Ako sa líšia ľudia od šimpanzov a ľudia navzájom? Prečo musia odpovede na takéto otázky hľadať biológovia spolu s informatikmi? Čo viem o ľudskej DNA zistiť zo svojho počítača?
doc. Mgr. Bronislava Brejová, PhD.
11:0011:55Diskusia - čas na malú pauzu s možnosťou diskusie s aktuálnymi študantkami it odborov na našej Fakulteštudentky a doktorandky fakulty
11:5512:40Kódovanie - ako zabezpečiť bezchybnú komunikáciu.
S komunikáciou sú často problémy. My sa na tie matematické a informatické problémy v komunikácii pozrieme trochu podrobnejšie: Povieme si načo nám je kódovanie a čo k nemu potrebujeme.
doc. RNDr. Tatiana Jajcayová, PhD.
12:4013:10Obed - v sprievode študentiek fakultyštudentky a doktorandky fakulty

Viac informácii o akcii aj s možnosťou prihlásenia nájdete na https://girlsday.sk/.