Fakulta matematiky, fyziky
a informatiky
Univerzity Komenského v Bratislave

EuroBarcelona 2017 - 3. ročník medziuniverzitných MS

16. - 19. novebra sa študenti Fakulty matematiky, fyziky a informatiky zúčastnia na medziuniverzitných majstrovstvách sveta (MUMS) EuroBarcelona 2017


12. 10. 2017 10.12 hod.
Od: Martin Dovičák

Posledné roky FMFI UK reprezentovala univerzitu v Madride (2014,2015,2016), kde sme obsadili vždy popredné miesta. Nedá nám nespomenúť aj naše basketbalistky, ktoré boli súčasťou aj univerzitného výberu na európskych majstrovstvách Európy v Miškolci (júl 2017), kde obsadili celkové 4. miesto. Športová kvalita našich študentov v porovnaní s európskými univerzitami je skutočne na vysokej úrovni, a preto ideme reprezentovať aj tento rok našu univerzitu na treťom ročníku MUMS v Barcelone 2017, kde sa predstaví okolo 2500 účastníkov (50 účastníkov z našej fakulty) z 80 odlišných univerzít. MUMS pre univerzitné tímy sú jedným z vrcholných predstavení pre študenta a ich cieľom je osláviť univerzitný šport podporujúci zásady fair play, rozmanitosti a začlenenia.

Športy, ktoré budú prebiehať na MUMS 2017
(veľkej časti z nich sa zúčastnia aj študenti UK): 

futbal 11 (muži)UK
futsal 5 (muži aj ženy)UK (m+ž)
basketbal (muži aj ženy)UK (m+ž)
volejbal (muži aj ženy) UK (ž)
hádzaná (muži aj ženy)
rugby 7 (muži aj ženy)
tenis (muži aj ženy) UK (m)
stolný tenis (muži aj ženy) UK (m)
plávanie (muži aj ženy) UK (m+ž)
bedminton (muži aj ženy)
cheerleading
šach UK

NAši študenti sa pokúsia predviesť najlepšie výkony, ktoré by im zabezpečili čo najlepšie umiestnenia v jednotlivých športoch a tým sa priblížili k vysnívanému cieľu, ktorým je celkové víťazstvo na univerzitných majstrovstvách sveta.

Oficiálna webová stránka podujatia je na: www.wiusc.com