Návšteva prezidenta CFA Paula Smitha na FMFI UK

Paul Smith 2.9.2019 navštívil SR pri príležitosti založenia Chartered Financial Analyst spoločnosti na Slovensku. Stretol sa aj s dekanom FMFI UK.

04. 09. 2019 13.00 hod.
Od: Zuzana Chladná

CFA Institute je popredné globálne združenie profesionálov v oblasti riadenia investícií, ktorá združuje investičných analytikov, manažérov portfólií a ďalších finančných profesionálov. Hlavným cieľom tejto spoločnosti je formovanie investičnej profesie propagovaním najvyšších štandardov etiky, vzdelania a profesijnej excelencie pre všeobecný úžitok celej spoločnosti. Inštitút poskytuje záujemcom možnosť dosiahnuť celosvetovo uznávanú kvalifikáciu Chartered Financial Analyst (CFA).   V súčasnosti   má  viac ako 175-tisíc členov a 354-tisíc kandidátov v 164 krajinách.

Pri príležitosti založenia CFA Society Slovakia navštívil Slovensko dňa 2.9.2019 prezident a CEO CFA Institute ,  Paul Smith. Okrem stretnutí s vedením najväčších slovenských bánk (Slovenskej Sporiteľne, Tatrabanky , VUB) počas svojej jednodňovej návštevy zavítal aj na pôdu Fakulty matematiky, fyziky a informatiky. Najdôležitejším bodom stretnutia  bolo rokovanie s dekanom, prof. Danielom Ševčovičom, o zapojení FMFI do University Affiliation Programu CFA Inštitútu. Stretnutia sa zúčastnili aj účastníci súťaže  CFA Research Challenge, študenti študijného programu Ekonomická a finačná matematika, ktorí  tento  rok vybojovali v regionálnom kole súťaže v Prahe 2. miesto.

Nadviazanie spolupráce medzi FMFI a CFA Institute predstavuje možnosť prepojenia teórie  s praxou, ktoré je medzi študentami nielen veľmi žiadané, ale v súčasnej dobe aj nevyhnutné k naštartovaniu úspešnej kariéry vo finančnej sfére.

Paul Smith, CFA
President and CEO, CFA Institute

Paul Smith leads CFA Institute in promoting the highest standards of education, ethics, and professional excellence in the investment profession. Smith joined CFA Institute in 2012 as Managing Director for Asia Pacific, overseeing its expansion into China and India. He later assumed the leadership of its Institutional Partnerships division, which is responsible for engagement with key firms, groups, and associations in the global investment industry. He was appointed president and CEO in January 2015. He brings extensive leadership experience in the investment management industry, having held a variety of positions in major financial centers over 30 years. Smith started his career in asset management at Ermitage International, an alternative funds management company, progressively taking up roles of increasing responsibility across Europe (London, Paris, and Dublin) over 11 years — the last seven as the firm’s CEO. Smith moved to Asia in 1996, just as the region began to take off, to join Bank of Bermuda in Hong Kong as Asia head of securities services. In 2001, he was promoted to global head of funds services. After HSBC’s acquisition of the bank in 2004, he served as HSBC’s global head of alternative funds administration working in Hong Kong and New York, where he was responsible for the delivery of services to 2,000 investment funds with more than US$250 billion of assets. He has also pursued entrepreneurial roles, most recently as founder and CEO of the Hong Kong-based hedge fund investment management firm Asia Alternative Asset Partners for six years prior to joining CFA Institute.

Early in his career, he worked as an auditor at Pricewaterhouse in London. With more than 20 years of experience in Asia, Smith is active in the region’s investment community and has served on the boards of a number of Asia-based funds over the years. He is a CFA charterholder and a fellow of the Institute of Chartered Accountants of England and Wales.

Smith holds a master’s degree in history from Oxford University.